Energy Storage NL versterkt Regioteam

5 juni 2025

Energy Storage NL (ESNL) sluit zich aan bij het Regioteam Energietransitie, een samenwerkingsverband van de koepelorganisaties NVDE, Holland Solar, Energie-Nederland en NedZero. De energietransitie krijgt in toenemende mate vorm op regionaal en lokaal niveau. Provincies, gemeenten en energieregio’s worden steeds vaker geconfronteerd met complexe vragen over de inrichting van een duurzaam energiesysteem. Eén van de thema’s die hierbij snel aan belang wint, is energieopslag. Om beter in te kunnen spelen op de toenemende behoefte aan kennis en ondersteuning op dit gebied, is het Regioteam verheugd dat ESNL vanaf heden deelneemt aan het samenwerkingsverband.

Waar de nadruk in het begin van de energietransitie vooral lag op de grootschalige uitrol van duurzame opwek (zon en wind), verschuift de aandacht nu steeds meer naar vraagstukken rondom balans, flexibiliteit en netbelasting. Energieopslag speelt hierin een cruciale rol. Als vertegenwoordiger van de energieopslagsector wil Energy Storage NL graag haar inhoudelijke kennis delen op het gebied van opslagtechnologie, marktontwikkeling en beleidskaders op lokaal niveau. Door aan te sluiten bij het Regioteam kan deze kennis gericht worden ingezet om decentrale overheden te ondersteunen bij het maken van strategische keuzes en het realiseren van projecten. Jeroen Neefs, directeur Energy Storage NL: “We merken dat provincies en gemeenten steeds vaker vragen hebben over de rol van opslag in hun regio. Met onze deelname aan het Regioteam willen we hen actief ondersteunen bij vraagstukken over visievorming tot projectontwikkeling. Door vroegtijdig mee te denken, kunnen we knelpunten voorkomen en samen bouwen aan een toekomstbestendige energie-infrastructuur via onder andere energieopslag.”

Het Regioteam is erop gericht om regionale overheden te helpen bij hun rol in de energietransitie. Door middel van kennisdeling, samenwerking en het beschikbaar stellen van expertise, ondersteunt het team provincies, gemeenten en energieregio’s bij beleidsvorming en uitvoering. Het team is actief in onder meer Regionale Energiestrategieën (RES), netwerkgroepen en bijeenkomsten, en werkt nauw samen met betrokken stakeholders.


Misschien ook interessant